Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Kombinin güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli olarak bakım yaptırmak çok önemlidir.

Kombi bakımı sırasında, Ataşehir kombi servisi ekibi evinizi ziyaret edecek ve ısıtma sisteminiz üzerinde bir dizi güvenlik ve verimlilik kontrolü gerçekleştirecektir, ancak bunlar tam olarak neyi içerir? Kombinizin neden bakıma ihtiyaç duyduğunu ve bu servis sırasında neler yapılacağını bilmeniz için bu kılavuzu hazırladık.

Kombi Bakımı İçin Hemen Bizi Arayın... İletişim

Kombi Bakımı Neleri İçerir?

Kombi bakımının neleri kapsadığını listelemeden önce, teknisyenin bakımı yapmaya yetkili olduğundan emin olmak önemlidir. Doğalgaz kullanan bir kombiniz varsa bakım yapacak kişinin mesleki yeterlilik kurumu tarafından gaz güvenliği siciline göre yetkilendirilmiş ve düzenlenmiş doğal gaz ısıtma ve gaz yakıcı cihaz servis personeli belgesi olması gerekir. Evinize gelen arkadaşların, kombiniz üzerinde çalışmaya başlamadan önce kimlik kartlarını mutlaka kontrol edin.

Ataşehir kombi servisi ekiplerinin ziyareti sırasında gerçekleştirebileceği uygulamalardan bazıları şunlardır:

  • Görsel inceleme: teknisyen, kombinin mevcut standartları ve gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edecek ve herhangi bir korozyon veya sızıntı olup olmadığını arayacaktır. Ayrıca kombinizdeki alevi görsel olarak da kontrol edeceklerdir.
  • Kombi muhafazasının çıkarılması: daha sonra her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için kombi parçalarını kontrol edecek ve ardından kombinin içini temizleyecektir. Bu kontroller ısı eşanjörü, brülör, ana enjektör ve kıvılcım sondasını içermelidir.
  • Baca kontrolü: teknisyen, baca bağlantılarında herhangi bir engel olmadığından ve bacanın güvenli bir şekilde takıldığından emin olacaktır.
  • Gaz basıncı kontrolü: bu, kombinizin doğru basınçta çalışmasını sağlayacaktır.
  • Kombi ateşlendi: bu, teknisyenin herhangi bir çalışma hatasını kontrol etmesini sağlar.

Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Kombinize her yıl bakım yaptırmanız için işte birkaç neden:

Güvenlik & Emniyet

Bir kombi bakımı, teknisyenlere karbon monoksit sızıntısı gibi güvenlik sorunlarını belirleme fırsatı verir. Karbon monoksit, hızlı bir şekilde beyin hasarına ve bazı durumlarda ölüme neden olabilen kokusuz ve renksiz bir gazdır. Kombinizin düzgün çalışmadığından endişe ediyorsanız, örneğin alev mavi yerine turuncuysa, yıllık servisinizin zamanı gelmemiş olsa bile bir Ataşehir kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Doğalgaz Faturanızı Düşürür

Bir kombi yaşlandıkça daha az verimli hale gelebilir, bu da evinizi ısıtmak için daha fazla yakıt kullanması gerektiği anlamına gelir ve bu da size daha fazla paraya mal olur. Yıllık bir kombi bakımı, tüm bileşenlerin mümkün olan en iyi durumda olmasını sağlayacak ve daha uzun süre daha yüksek bir verimlilik düzeyi sunacaktır.

Arızaları Önler

Biraz paradan tasarruf etme umuduyla kombinize bakım yaptırmaktan vazgeçmek kolay olabilir, ancak uzun vadede bir kombi bakımı enerji faturalarınızı düşük tutmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda olası bir arızayı gerçekleşmeden önce tespit ederek sizi kurtaracaktır. Bir kombi arızasından ve ağır bir onarım faturasından.

Garanti

Kombiler genellikle 1-15 yıl arasında bir üretici garantisi içerir, bu da bu süre içinde ortaya çıkan arızaların ücretsiz olarak onarılacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, bu garanti yalnızca kombinin bakımını her yıl belgeli kişi yada kişiler tarafından yaptırdığınız sürece geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürer?

Bir kombi bakımı en az 30 dakika sürmelidir ancak süre marka ve modele göre değişiklik gösterecektir. Daha sonra, servis personeli size büyük olasılıkla ne yaptıklarını açıklayan bir servis raporu verecektir. kombi servisiyle ilgili aklınıza gelebilecek herhangi bir soruyu sormaktan korkmayın, muhtemelen bir şeyleri açıklamaktan ve size uygun şekilde tavsiyelerde bulunmaktan çok mutlu olacaklardır.

Kombime Ne Zaman Bakım Yaptırmalıyım?

Bahsettiğimiz gibi, herhangi bir kombiye yıllık bakım yapılmalıdır, bu sadece ısıtma sisteminin güvenli ve verimli çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda garantiyi birçok durumda geçerli tutmak için bir gerekliliktir.

Yılın en iyi zamanı, kombiye daha az ihtiyaç olunan yaz aylarıdır. Böylelikle soğuk kış aylarında kombinizin evinizi ısıtmaya hazır olduğunu bilirsiniz. Ayrıca Ataşehir'deki kombi servisleri yılın bu zamanında o kadar meşgul olmadıklarını göreceksiniz.

Kombinizin düzgün çalışmadığından endişeleniyorsanız, bu bir güvenlik sorunu olabileceğinden, yıllık bakım süresi henüz gelmemiş olsa bile kayıtlı ve kalifiye bir kombi servisi ile iletişime geçmeniz önerilir.

Kombi Bakımı Maliyeti Ne Kadar?

Tam bir kombi bakımı fiyatları, sahip olduğunuz kombi modeline ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak değişecektir. Standart verimli bir kombinin bakımı 80 ila 120 TL arasında olacak ve yüksek verimli yoğuşmalı kombi bakımı yaklaşık 80 ila 200 TL arasında değişecektir. Ataşehir'de yaşıyorsanız, muhtemelen kırsal alanlarda yaşayanlardan daha fazla ücretlendirileceksiniz.

Kombi servislerinin o kadar meşgul olmadığı yaz aylarında kombinizin bakımını yaptırarak potansiyel olarak paradan tasarruf edebilirsiniz. Bu aynı zamanda, soğuk kış geldiğinde kombinizin evinizi ısıtmaya ve sıcak su sağlamaya hazır olduğu konusunda size gönül rahatlığı verecektir.

Gereksinimlerinizi güvenilir şekilde karşılamak istiyoruz.. İletişim